Warto zarezerwować w kalendarzu czas miedzy 17 a 18 czerwca. Właśnie w tych dniach producent Comarch zaprasza na dwudniowe spotkanie online, którego tematyką jest przemysł 4.0. W trakcie spotkania porozmawiamy o wyzwaniach jakie stoją przed firmami produkcyjnymi w dobie cyfryzacji i digitalizacji.

Na skuteczne zarządzanie firmą produkcyjną składa się cały zestaw czynników i zasobów. Przede wszystkim park maszynowy a co za tym idzie zespoły pracownicze. Wreszcie system do zarządzania. Bez żadnego z nich nie da się efektywnie kierować przedsiębiorstwem. I tutaj jak nic sprawdza się stare powiedzenie. Nie można kierować czymś czego nie możemy zmierzyć.

Produkcja to proces powtarzalnych czynności i ciągłe monitorowanie ich efektów. Czy jesteśmy w stanie efektywnie mierzyć te efekty bez wykorzystania informatyki. Otóż nie. Z pomocą przychodzą takie rozwiązania jak chociażby sztuczna inteligencja czy robotyzacja. Poza efektywnością dochodzi również czynnik optymalizacji. Czynnik ten wciąż jest pomijany przez wiele przedsiębiorstw. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, ze firmy nie mają odpowiednich narzędzi informatycznych. Miedzy innymi rozwiązań do raportowania takich jak business intelligence. Przykładem są media i ich udział w rozliczaniu produkcji. Według szacunków media to od 3% do 30% kosztów operacyjnych. Jednak wiele firm nie widzi jak poważny jest ich udział w produkcji. Bez tej wiedzy nie można efektywnie prognozować produkcji.

Między innymi o tych zagadnieniach porozmawiamy podczas konferencji. Wyjaśnimy w jaki sposób program Comarch ERP XL umożliwia kontrolę jakości czy współpracuje z loT. Wyjaśnimy również w jaki sposób zaszyte w systemie ERP narzędzia sztucznej inteligencji pomagają w zarządzaniu produkcją.

Dyrektor Handlowy at Uniwers.com | + posts

Od wielu lat wspieram przedsiębiorców w wyborze najlepszych systemów klasy ERP dopasowanych do ich potrzeb. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów Comarch ERP 4.0. oraz aplikacji z nimi zintegrowanych.