Ponad 250 nowych funkcjonalności to bilans zmian funkcjonalnych najnowszej wersji programu Comarch ERP XL. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość obsługi tak zwanych bonów towarowych. Zarówno z modułu Sprzedaż jak i na końcówkach POS. Producent zadbał również o rozbudowanie funkcji związanych z zatowarowaniem oddziałów.

250 nowych funkcji w wersji 2021.1 przekłada się na nowe możliwości obsługi programu w zakresie sprzedaży, logistyki magazynowej, księgowościczy wreszcie obszarów analitycznych w zakresie modułu Business Intelligence. Z uwagi na zmiany w przepisach i dostosowanie programu w zakresie Slim VAT 2.0 dużo zmian znalazło się w module księgowym. Jak chociażby możliwość identyfikacji kontrahenta z Białą Listą. Sporo nowości pojawiło się także w module Umowy. W wersji Comarch ERP XL 2021.1 użytkownicy mogą przygotować harmonogram płatności w sposób ręczny lub automatyczny. A w następstwie fakturować poszczególne etapy realizacji.

Niewątpliwą nowością jest obsługa bonów towarowych w programie. Bon to nic innego jak dokument dzięki któremu można zakupić towary u danego kontrahenta w określonym przedziale czasowym. Transakcje zakupowe za pomocą bonów to transakcje tak zwane bezgotówkowe. Program Comarch ERP XL ma możliwość zarejestrowania bonów w zależności od ich rodzaju. Bon wprowadzamy również jako formę płatności.

Alternatywnym rozwiązaniem dla bonów towarowych jest możliwość zarejestrowania noty memoriałowej na dany bon. W ślad za notą idzie dokument RW (rozchód wewnętrzny) Dokument RW może być wystawiany automatycznie lub ręcznie. Użyteczną funkcją jest też możliwość przesuwania bonów między magazynami. Zmiany pojawiły się również w obszarze logistyki. W Comarch ERP XL 2021.1 znalazły się nowe składniki optymalizacji do obsługi Bilansu Stanu Towarów (BST). Jest tez możliwość wystawiania dokumentów magazynowych z wysyłek i Paczek. Taka sama możliwość pojawiła się w aplikacji MES. Zmiany optymalizacyjne oraz większą automatyzację znajdą również użytkownicy modułu produkcja.

Dyrektor Handlowy at Uniwers.com | + posts

Od wielu lat wspieram przedsiębiorców w wyborze najlepszych systemów klasy ERP dopasowanych do ich potrzeb. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów Comarch ERP 4.0. oraz aplikacji z nimi zintegrowanych.