System Comarch ERP XL wdrożenie zdalne

Szukasz profesjonalnej firmy informatycznej, która wykona wdrożenie Comarch XL w Twoim przedsiębiorstwie? Oczekujesz wsparcia doświadczonego zespołu konsultantów?

W ostatnich tygodniach nasi klienci coraz częściej pytają o zdalne wdrożenie Comarch XL. Czy jest ono w ogóle możliwe? Jak się do niego zabrać i od czego zacząć?

Pierwszym krokiem zawsze powinno być zebranie własnych potrzeb oraz potrzeb swoich pracowników w zakresie działania systemu. Optymalnie byłoby je spisać oraz określić ile osób będzie pracowało przy obsłudze poszczególnych procesów biznesowych. Biorąc pod uwagę, że wdrożenie Comarch XL może usprawnić i zautomatyzować pracę różnych działów (sprzedaży, magazynu, serwisu, obsługi klienta czy księgowości lub HR) warto przeprowadzić szczegółowy wywiad z pracownikami.

Zebrane wymagania pozwolą lepiej wycenić  niezbędne moduły oraz całe wdrożenie Comarch ERP XL. Zatem warto je przygotować jeszcze przed etapem przygotowania nam oferty przez firmę wdrożeniową. Kolejnym krokiem będzie umówienie telekonferencji (czasem potrzebne będą dwie lub 3) oraz zainstalowanie oprogramowania umożliwiającego pracę i wdrożenie zdalne konsultantom.  W większości przypadków zanim jednak rozpoczną oni wdrożenie systemu Comarch XL rekomendowane będzie wykonanie pełnej analizy przedwdrożeniowej

System-Comarch-ERP XL-wdrożenie
praca-programisty

Jak wygląda wdrożenie Comarch XL?

Każde wdrożenie Comarch ERP XL jest inne. Wynika to z tego, że przedsiębiorstwa różnią się między sobą. Oczywiście, inne mogą być również wymagania poszczególnych działów, pracowników i procesy wewnątrz firmy. Dlatego tak istotne jest przygotowanie analizy przedwdrożeniowej na samym początku. Im większa firma i więcej docelowych użytkowników systemu, tym wdrożenie Comarch ERP XL jest bardziej czasochłonne i skomplikowane. Nawet jeśli firma wdrożeniowa posiada doświadczenie w danej branży, nie oznacza to, ze samo wdrożenie będzie podobne i szybsze. Choć istnieje wiele podobieństw między firmami w jednej branży to jednak zawsze występują między nimi różnice. Czasem są to nawet spore rozbieżności w kluczowych procesach.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Duże i skomplikowane wdrożenia wymagają również odpowiednich nakładów. Mowa tu nie tylko o finansowaniu (choć to również bardzo istotna sprawa) ale o czasie naszych pracowników, którzy będą pracowali na systemie Comarch ERP XL. Prawidłowa konfiguracja i dopasowanie tego systemu do potrzeb użytkowników wymaga aby byli oni zaangażowani w proces. Większe wdrożenia Comarch XL powinno dzielić na działy, procesy lub poszczególne moduły i zazwyczaj rekomendujemy takie rozwiązanie czyli podział na etapy prac. Prawidłowe i skuteczne wdrożenie Comarch ERP XL wymaga kompetentnego oraz doświadczonego zespołu pracowników firmy wdrożeniowej (Partnera Comarch). Warto upewnić się jakie kwalifikacje, wykształcenie oraz doświadczenie czy referencje posiada Autoryzowany Partner Comarch XL, jeszcze zanim rozpoczniemy współpracę. Należy również pamiętać o przeszkoleniu naszych pracowników z obsługi tego systemu. To konieczne aby mogli oni sprawnie i szybko wykonywać swoją pracę.

wdrożenie-Comarch-XL
Wdrożenie-Comarch-ERP-XL

Jesteś zdecydowany/a na wdrożenie Comarch ERP XL w swojej firmie?

Podjęliście już decyzję o zakupie i wdrożeniu Comarch XL, a teraz szukacie już tylko właściwej firmy wdrożeniowej?

Pamiętajcie, że aby system działał poprawnie u wszystkich pracowników wymagana jest odpowiednia liczba licencji stacjonarnych lub dostępów do wersji online. W ostatnich miesiącach i latach właśnie ta druga forma jest wybierana coraz częściej przez przedsiębiorców. Wynika to często z tego, że potrzebne są dobrej jakości serwery oraz ich utrzymanie. To często sprawia, że klienci decydują się na wersję abonamentową online “w chmurze”.

Chcesz poznać wszystkie zalety i ceny obu tych rozwiązań? Zapraszamy do kontaktu. W naszym zespole posiadamy wielu świetnie wykwalifikowanych pracowników. Począwszy od analityków i konsultantów biznesowych po inżynierów, informatyków po programistów oraz wdrożeniowców, a także projekt managerów. Posiadamy również liczne referencje od klientów. Zachęcamy abyście zobaczyli opinie o systemie oraz pisemne referencje jakie otrzymała nasza firma od wielu klientów z różnych branż. Jeśli masz już system Comarch ERP XL i potrzebna Ci jest jedynie bieżąca, szybka i fachowa pomoc z tym systemem to koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy zabezpieczyć ciągłość działania systemu oraz całej firmy. Przekonaj się o naszej jakości oraz możliwościach.

Podsumowanie - wdrożenie Comarch ERP XL

Jeśli kiedykolwiek mieliście do czynienia z realizacją wdrożenia dużego systemu informatycznego w firmie to na pewno wiecie, że nie jest to sprawa prosta. Wymaga poświęcenia pracowników, kierowników, dyrektorów oraz właścicieli czy Zarządu firmy. Bez odpowiedniego zaangażowania ze strony klienta osiągnięcie sukcesu jest trudne o ile niemożliwe. Zatem nie wystarczy aby to firma wdrożeniowa posiadała odpowiednie kompetencje, zespół i zaangażowanie. Bez odpowiedniego podejścia oraz zaangażowania ze strony klienta w najlepszym przypadku wdrożenie Comarch ERP XL będzie trwało dłużej. Nasza firma zawsze dokłada wszelkich starań aby dzięki wysokiej jakości komunikacji doprowadzać poszczególne wdrożenia do końca w ustalonym z klientem terminie. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące tego procesu lub samego systemu to zachęcamy was do kontaktu z nami! Postaramy się możliwie szybko odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz przygotować dla was dokładną kalkulację kosztu licencji oraz usługi wdrożeniowej.