System Comarch WMS (Warehouse Management System)

Co to jest WMS? Warehouse Management System

WMS (skrót od angielskiego Warehouse Management System) to system zarządzania magazynem zoptymalizowany pod kątem obsługi operacji i zasobów magazynowych. Jego funkcje obejmują zarządzanie, dokumentację i koordynację produktów oraz materiałów przychodzących oraz wychodzących. Dzięki zaawansowanym algorytmom, WMS automatyzuje procesy takie jak magazynowanie, kompletacja zamówień i inwentaryzacja. WMS wykorzystuje technologie identyfikacji, takie jak RFID i kody kreskowe, aby zapewnić szybkość oraz dokładność lokalizacji produktów.

Warehouse Management System

Czy potrzebuję systemu WMS?

Na początek warto przyjrzeć się bliżej, co oznacza termin magazyn wysokiego składowania. To przede wszystkim powierzchnia magazynowa, której wysokość wynosi ponad 7,2 metrów. Różni się ona zasadniczo od tak zwanych magazynów niskiego składowania, gdzie wysokość nie przekracza 4,2 metra. W magazynie wysokiego składowania towary ułożone są na wysokich półkach. Regały przypominają drapacze chmur przedzielone wąskimi ścieżkami. W przeciwieństwie do magazynu niskiego składowania MWS wymaga specjalnej konstrukcji budynku i odpowiedniej organizacji. Głównymi zaletami MWS są przede wszystkim elektroniczne możliwości sterowania, a także wysokie przestrzenie. Największą korzyścią jest jednak optymalizacja z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie na pracę dodatkowych osób.

system-comarch-wms

Dlaczego warto wybrać system Comarch WMS?

Aby w pełni wykorzystać zalety jakie niesie za sobą magazyn wysokiego składowania konieczny jest odpowiedni program informatyczny do jego obsługi. Producent Comarch S.A. posiada w swojej ofercie rozwiązanie do obsługi WMS. Program Comarch WMS to pakiet dwóch rozwiązań Zarządzanie i Magazynier. Oprogramowanie Comarch Warehouse Management System wspomaga pracę magazynu wysokiego składowania. Przede wszystkim automatyzuje i optymalizuje operacje konieczne dla tej formy magazynowania towarów.

Comarch WMS

Co wyróżnia program Comarch WMS?

Ten system pozwala na automatyzację zarządzania magazynem. Można w nim przypisywać dyspozycje dla pracowników czy weryfikować stany oraz czasy realizacji. Comarch WMS wspomaga przede wszystkim lokalizację towarów i znacznie upraszcza proces ich przyjmowania oraz wydawania. W tym przypadku warto skorzystać z pakietu Comarch WMS Zarządzanie. Jest to rozwiązanie do zarządzania położeniem towarów. Ułatwia również budowanie struktury magazynu oraz automatyzuje proces wysyłki kurierem. Z kolei moduł do raportowania umożliwia analizę stanów oraz danych magazynowych.  W celu ułatwienia pracy magazyniera warto skorzystać z aplikacji Magazynier. Służy ona do wydawania, przyjmowania i wreszcie przesuwania towarów na magazynie. Oba rozwiązania posiadają pełną integracje z programem Comarch ERP XL.

Comarch WMS Zarządzanie

To profesjonalne narzędzie dla kierowników magazynów i administratorów systemów. Comarch WMS Zarządzanie to narzędzie przeznaczone do zarządzania logistyką magazynową i gospodarką magazynową Twojej firmy. Dzięki wbudowanemu graficznemu konfiguratorowi możliwa jest również elastyczna i przystępna zmiana wyglądu aplikacji dla pracownika magazynu oraz zadań i kolejnych etapów jego pracy. W ten sposób uzyskujesz pełną kontrolę nad swoim magazynem oraz pracą Twoich magazynierów dając im wygodne i szybkie narzędzie pracy w pełni dostosowane do ich potrzeb.

Zalety i korzyści z wykorzystania Comarch WMS zarządzanie

Comarch WMS Zarządzanie to centrum dowodzenia magazynem. To przeglądarkowa aplikacja dla dyspozytorów, kierowników magazynu i administratorów systemu. Umożliwia między innymi

Możliwości aplikacji Comarch WMS Magazynier

Comarch WMS Magazynier to oprogramowanie, które umożliwia procesowanie przyjęć, wydań, transferów oraz inwentaryzacji produktów. Pracownik magazynu ma możliwość wykonywania zadań magazynowych przydzielonych przez przełożonego w programie Zarządzanie, a także inicjowania nowych dokumentów magazynowych bezpośrednio poprzez urządzenie do zbierania danych.

Aplikacja Magazynier pozwala na szybkie przygotowanie towarów wchodzących i wychodzących z magazynu w następujący sposób:

Dostosuj aplikację do własnych potrzeb

Modyfikuj aplikację Comarch WMS Magazynier w taki sposób, aby spełniała indywidualne oczekiwania klienta, poprzez:

  • personalizację interfejsu użytkownika, według własnego uznania,
  • selekcję procesów i działań zgodnie ze szczególnymi potrzebami magazynowymi i asortymentowymi klienta,
  • dostosowanie procedur oraz sekwencji etapów do wykonania,
  • zastosowanie czytnika kodów kreskowych lub uproszczonego interfejsu z przejrzystymi przyciskami,
  • selekcję parametrów mających na celu podniesienie efektywności pracy i zminimalizowanie ryzyka błędów,
  • regulację dostępu do różnych operacji, w oparciu o przydzielone uprawnienia personelu magazynowego,
  • automatyzację wybranych procesów, takich jak np. drukowanie etykiet,
  • deaktywację niepotrzebnych procesów i działań,
  • modyfikację wydruków oraz etykiet logistycznych zgodnie z potrzebami.

 

Dyrektor Handlowy at Uniwers.com | + posts

Od wielu lat wspieram przedsiębiorców w wyborze najlepszych systemów klasy ERP dopasowanych do ich potrzeb. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów Comarch ERP 4.0. oraz aplikacji z nimi zintegrowanych.