Wciąż niewiele firm zdaje sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo danych. A przecież ataki z marca i maja tego roku na amerykańskie firmy fakt. Cyberprzestępcy zażądali wówczas rekordowego w historii okupu za dostęp do danych. I chociaż przypadek amerykańskiej firmy potwierdza nadal wiele przedsiębiorstw pokłada zaufanie co do bezpieczeństwa we własnej infrastrukturze IT. A przecież tworzenie kopii i korzystanie z zaufanych Data Center ani nie musi być czasochłonne ani kosztowe.

Nie da się ukryć, że w kwestii bezpieczeństwa w najlepszej sytuacji od zawsze są klienci chmurowi. Czyli firmy pracujące na programie Comarch ERP XL w chmurze. Bezpieczne logowanie do programu zlokalizowanego w Data Center Comarch. Dostęp do programu 24 godziny na dobę z każdego miejsca na ziemi. Co istotne w Comarch Data Center posiada serwerownie zarówno na terenie Polski jaki Unii Europejskiej. Co jednak jeśli nie korzystamy z Chmury Comarch a pracujemy na programie Comarch ERP XL. Dodatkowo posiadamy ogromną bazę danych z kilku lub kilkudziesięciu lat.

Czy wystarczy tworzenie kopii zapasowej na lokalnym serwerze. Otóż w dzisiejszych czasach na pewno nie. Dobrze jeśli firmy stosują takie zabezpieczenia. Bądźmy jednak szczerzy często samodzielne dbanie o bezpieczeństwo IT jest drogie i czasochłonne. Nie zawsze też pamiętamy, że oprócz kopii na serwerze  warto wykonać druga kopię. Na przykład na dowolne urządzenie przenośne. Niestety praktyka pokazuje, że tylko nieliczny odsetek firm korzysta z tego typu zabezpieczeń. I regularnie wykonuje kopię bezpieczeństwa. Co więcej stale monitoruje i weryfikuje poprawność zapisanych danych. Z jakich zatem narzędzi korzystać, aby dane były bezpieczne. Z pomocą przychodzi usługa ibard24.

Ibard24 – funkcje bezpiecznego backupu

W skrócie Ibard24 to usługa czy też aplikacja do archiwizowania danych. Można zapisywać w niej dane z komputera lub urządzenia mobilnego. Sposób zapisywania danych polega na ich synchronizacji i odpowiednim szyfrowaniu. Po skończonej archiwizacji dane te można udostępnić zarówno pracownikom w firmie jak i poza nią.

Najważniejszą zaletą ibard24 jest jego intuicyjność i prostota. Nie wymaga on bowiem żadnej obsługi ze strony informatyka czy działu IT. Każdy użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać kopie danych w usłudze ibard24. W Data Center Comarch, gdzie przechowywane są dane klientów. Zastosowano najwyższe środki ostrożności takie jak protokół   SSL 256 bit czy tak zwana replikacje danych. W skrócie polega on na tak zwanej rozproszonej strukturze. Gdzie węzły danych są połączone z wysokowydajna siecią.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Od wielu lat wspieram przedsiębiorców w wyborze najlepszych systemów klasy ERP dopasowanych do ich potrzeb. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów Comarch ERP 4.0. oraz aplikacji z nimi zintegrowanych.