System Comarch ERP XL online

Comarch XL to bogaty w możliwości system informatyczny klasy ERP. Na początku był dostępny tylko w wersji stacjonarnej instalowanej na serwerze u klienta. Jednak z biegiem czasu i rozwojem dostępności technologii i Internetu, producent zaczął go również oferować w wersji online. Comarch XL w tej wersji posiada dokładnie takie same możliwości jak wersja stacjonarna. Dzięki temu Twoja firma może działać w pełni zdalnie, pracując poprzez przeglądarkę co w ostatnim czasie stało się w zasadzie wymogiem nowoczesnego działania w każdej branży. 

Czy lepiej wybrać wersję Comarch XL online czy stacjonarną?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy wziąć pod uwagę różne za i przeciw. Wersja stacjonarna systemu Comarch ERP XL teoretycznie może być tańsza patrząc w dłuższej perspektywie. Wymaga jednak posiadanie serwera, zasilania go prądem, serwerowni, klimatyzacji oraz obsługi informatycznej. W przypadku wersji online Comarch ERP XL te koszty oraz problemy z tym związane. Dlatego też nasi klienci coraz częściej decydują się i wybierają wersję online Comarch XL. Ewentualnym mankamentem w tym modelu mogą być dopisywane dodatki programistyczne co nie zawsze jest możliwe w takiej sytuacji.

praca zdalna online erp xl
comarch erp xl online

Wady i zalety wersji online Comarch XL i stacjonarnej

Wspomnieliśmy już o pewnych zaletach i wadach obu modeli. Jakie jeszcze są konsekwencje wyboru wersji stacjonarnej lub wersji online Comarch ERP XL. W perspektywie wieloletniej na pewno abonament miesięczny okaże się droższy niż zakup wersji stacjonarnej oprogramowania oraz co rocznych aktualizacji. Dodatkowo w przypadku wersji online systemu Comarch XL Twoi pracownicy będą zawsze działali na najnowszej i aktualnej wersji. Zatem jest to spore udogodnienie w stosunku do konieczności samodzielnego aktualizowania lub zlecania tego zewnętrznemu Partnerowi Comarch. Potrzebna Ci pomoc w Comarch ERP XL – zadaj nam pytanie.

Co jeszcze warto wiedzieć o możliwościach systemu Comarch ERP XL?

Wersja online Comarch ERP XL, która jest dostępna przez przeglądarkę to nie tylko bazowe możliwości tego systemu. Dodatkowo posiada on wiele różnych aplikacji i rozwiązań z nim współpracujących, które są dostępne w wersji mobilnej lub webowej. Dobrymi przykładami będą tutaj moduły Comarch HRM, DMS czy coraz bardziej popularne aplikacje Mobile Sprzedaż, Serwis i Zarządzanie. Ciekawi Cię jeszcze jakie inne możliwości posiada ten system. Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy! Możesz również zobaczyć aktualny cennik Comarch XL, w którym znajdziesz zarówno licencje stacjonarne jak i abonamenty za wersję chmurową!

comarch erp xl zdalna
system comarch xl online