Platforma do internetowej sprzedaży, dodatkowo  zintegrowana z programem Comarch ERP XL. Co powoduje, że proces zakupów i sprzedaży jest niemal bezobsługowy. Oznacza to płynny przepływ informacji miedzy systemem ERP a rozwiązaniem e-commerce. Dzięki rozwiązaniu kontrahenci zamawiają produkty bezpośrednio przez stronę internetową. Platforma Comarch B2B posiada szereg funkcjonalności automatyzujących sprzedaż między firmami.

W świecie biznesu i szybkich transakcji platforma B2B to nieodzowne narzędzie dla firm ułatwiające sprzedaż i realizacje zamówień. Powodujące, że po zalogowaniu przez stronę internetową kontrahent widzi dostępne produkty, na które może złożyć zamówienie. I niemal na każdym etapie może śledzić stopień jego realizacji. Dodatkowo po realizacji zamówienia ma możliwość pobrania faktury. Ponadto posiada dostęp do rozliczeń i widzi poziom przyznanego limitu kredytowego czy zakupowego. Narzędzie w pełni automatyzuje proces składania zamówień i obsługi posprzedażowej. 

Polityka rabatowa

Dzięki integracji z programem Comarch ERP XL możemy nadać szereg uprawnień naszemu kontrahentowi. Poczynając od tak zwanego kredytu kupieckiego poprzez zakupy w określonych cenach a kończąc na przyznanych rabatach. Zatrzymajmy się na chwilkę przy polityce rabatowej, która jest jedną z największych bolączek wielu firm. Wspomniana wcześniej integracja z programem Comarch ERP XL pozwala nie tylko na ścisłą kontrolę przyznanych rabatów, ale także umożliwia predefiniowanie rabatów w zależności od skali zakupów danego kontrahenta. Co więcej możemy tak zautomatyzować rabaty,  aby dotyczyły tylko wybranych produktów z danej grupy towarowej, w określonym czasie po zakupie przekraczającym określony próg. Czyli kontrahent, który kupuje wybrany produkt w większej ilości dostaje na niego specjalny rabat. Dzięki wielu funkcjom kontrolnym Comarch B2B kontroluje przyznane rabaty.

Kontrola promocji i procesu sprzedaży

Wbudowane parametry uniemożliwiają na przykład łączenie dwóch promocji a tym samym sumowanie rabatów. Dzięki wielu funkcjom kontrolnym Comarch B2B kontroluje przyznane rabaty. Wbudowane parametry uniemożliwiają na przykład łączenie dwóch promocji a tym samym sumowanie rabatów. Co nie jest bez znaczenia przy dużej ilości produktów i zamówień, które każdego dnia wpływają do systemu.

Zaletą platformy B2B jest proces automatycznego przekształcania zamówienia w dokument sprzedaży. Co ważne po zalogowaniu kontrahent może je pobrać i zaksięgować w sowim systemie. Natomiast dostawca, pracujący na programie Comarch ERP XL od razu widzi je w swoim systemie księgowym.

Wielojęzyczność Comarch B2B

Platforma Comarch B2B daje możliwość prowadzenia procesu sprzedaży aż w 33 językach. W podstawowej wersji posiada tłumaczenia na język angielski, niemiecki, francuski oraz hiszpański. Korzystanie z innych języków wymaga wprowadzenia tłumaczeń. Tłumaczenia należy wykonać indywidualnie, natomiast platforma umożliwia ich wprowadzenie. Istotne jest to, że synchronizacja bez względu na wprowadzony język jest automatyczna. Czyli wszystko dzieję się w czasie rzeczywistym. Nie ma żadnych opóźnień w zakresie przesyłanych informacji. W platformie możemy również udostępnić naszym kontrahentom inne dokumenty niż tylko handlowe. Mogą to być na przykład różnego rodzaju ulotki promujące, umowy czy chociażby katalogi oraz certyfikaty techniczne. Dokumenty te mogą być również udostępniane w wielu wersjach językowych.

Ewelina zdjęcie
Dyrektor Handlowy at Uniwers.com

Od wielu lat wspieram przedsiębiorców w wyborze najlepszych systemów klasy ERP dopasowanych do ich potrzeb. Posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie możliwości funkcjonalnych systemów Comarch ERP 4.0. oraz aplikacji z nimi zintegrowanych.