W dniu 30.06.2020 roku została udostępniona najnowsza wersja (2020.2) systemu Comarch ERP XL.

Najważniejsze nowości i zmiany w systemie Comarch XL:

  1. Usprawnienia w procesie dodawania stanowisk Comarch POS współpracujących z Comarch ERP XL. Teraz można wykorzystać gotowy profil, który znacznie ułatwia konfigurację punktu sprzedaży.
  2. System został w pełni przygotowany do obsługi nowych struktur logicznych dla ksiąg podatkowych i dowodów księgowych, które będą obowiązywać od dnia 1 października 2020 r. Dotychczasowe deklaracje VAT-7 i VAT-7K będą przesyłane łącznie z informacją o ewidencji w jednym dokumencie elektronicznym JPK_VAT, w formie JPK_V7M lub JPK_V7K. 
  3. Wydzielony został obszar Traceability. Do dyspozycji są dwa obszerne raporty: pochodzenie danego wyrobu oraz wykorzystanie materiału . Dzięki nim, bardzo szybko i precyzyjnie można wykonać analizę procesów wykorzystania konkretnych dostaw surowców oraz historię powstania wyrobów w zleceniach produkcyjnych.
  4. Firmy, które współpracują z bankiem Citi Handlowym otrzymały integrację z bankiem za pomocą usługi Webservice/API. Użytkownik systemu Comarch ERP XL może dokonywać zleceń przelewu, pobierać statusy realizacji zainicjowanych zleceń oraz sprawdzać salda rachunków i pobierać wyciąg bankowy wewnątrz systemu finansowo-księgowego.
  5. W module Comarch MES można realizować procesy kontroli jakości dla materiałów i wyrobów. 

Jak widzicie system Comarch XL stale jest rozwijany co przekłada się na coraz większe zadowolenie użytkujących go klientów. Niebawem krakowski producent firma Comarch S.A. opublikuje kolejną wersję. Co tym razem zostanie dodane do systemu Comarch ERP XL? Dowiemy się już wkrótce. Na pewno możecie się spodziewać od nas informacji na ten temat.

Website | + posts